PROJEKT FUNKCJONALNY

Pracę nad projektem wnętrza rozpoczynamy od Projektu funkcjonalnego. Ustalenie właściwego umiejscowienia i wielkości pomieszczeń to podstawa dobrego projektu. Funkcjonalny układ wnętrza decyduje czy będzie ono „działać” właściwie czy nie. Rozpoczynamy od przedstawienia kilku koncepcji, które omawiamy na podstawie rzutów wspólnie z Klientem. Rozważamy „za” i „przeciw”, równocześnie dowiadując się coraz więcej o potrzebach właściciela wnętrza. Nowy projekt funkcjonalny często wiąże się ze zmianami budowlanymi oraz zmianami instalacji, dlatego pracę nad projektem wnętrza warto rozpocząć na bardzo wczesnym etapie (nawet zanim jeszcze lokal/mieszkanie/dom zostanie wybudowany).

 

PROJEKT KONCEPCYJNY

Po ustaleniu funkcji zaczynamy pracę nad Projektem koncepcyjnym. Projekt omawiany jest na podstawie ruchomego modelu 3D, co pozwala „zajrzeć” w każdy zakamarek wnętrza. Na podstawie modelu dokonujemy modyfikacji projektu, by finalnie przedstawić go w formie wizualizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT WYKONAWCZY

Projekt koncepcyjny został zaakceptowany, przystępujemy więc do przygotowania  Projektu wykonawczego. Wybieramy wspólnie materiały wykończeniowe, a następnie przygotowujemy poszczególne projekty wykonawcze dla budowlańców (projekt zmian budowlanych, wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, projekt sufitów i zabudów gipsowo-kartonowych, projekt układania posadzek i materiałów na ścianach, etc…) oraz rysunków technicznych dla wykonawców (projekt kominka, projekt zabudów stolarskich, projekt szkła i luster,etc…). Projekt wydajemy w formie poszczególnych książek z rysunkami, aby każdy z wykonawców miał możliwość zapoznania się z wytycznymi.

  • Facebook
  • Pinterest